”Musimy ugryźć tego żubra w d…ę, żeby zaczął działać”: debata w PE

środa, 16 Kwiecień, 2014 @ 14:34

„My jako politycy, na ostatniej sesji w Strasburgu nie powinniśmy pisać kolejnej ogólnej rezolucji i zbierać kompromisów, ale musimy ugryźć tego żubra w d…ę, żeby zaczął działać.” Tak poseł Paweł Kowal skomentował podczas dzisiejszego posiedzenia plenarnego w Strasburgu temat presji wywieranej przez Rosję na kraje Partnerstwa Wschodniego oraz dotychczasowe, mocno spóźnione reakcje Unii Europejskiej w sprawie sytuacji na wschodniej Ukrainie.

To właśnie Europę eurodeputowany nazwał „tłustym, zadowolonym z siebie żubrem, którego trudno poruszyć do działania” i przestrzegł, że jeśli nie zdecydujemy się na bardziej stanowcze kroki, ”grozi nam storpedowanie wyborów prezydenckich na Ukrainie.”

Cytując wypowiedź Josepha Daula (przewodniczący Frakcji Europejskiej Partii Ludowej) o sytuacji w Sarajewie 100 lat temu: ”To wypadek, który nie powinien się zdarzyć”, Kowal przestrzegł, że kiedyś sytuacja na Ukrainie może być opisana w tym samych słowach. „Jesteśmy w tym momencie, w którym zaczyna się wojna na wschodzie Ukrainy i dlatego musimy teraz reagować. (…) Bo jak wrócimy tutaj po wakacjach, może być już za późno,” - skwitował.

 

Autor:
Kategorie: Aktualności, Parlament Europejski
Tags: , , , , ,

1 Comment to "''Musimy ugryźć tego żubra w d...ę, żeby zaczął działać": debata w PE" dodaj komentarz
Stanisalw Hornung
16 kwietnia 2014 at 18:01

Kiedy pan wybiera sie z rodzina na Ukraine ??? tam pan powinien startowac w wyborach do parlamentu a nie w Polsce

Odpowiedz