Posiedzenie Parlamentarnej Komisji Współpracy UE-Ukraina w Kijowie

czwartek, 27 Marzec, 2014 @ 10:10

W Kijowie rozpoczęło się kolejne posiedzenie Komisji Współpracy Parlamentarnej UE – Ukraina, której współprzewodniczy eurodeputowany Paweł Kowal. Obrady otworzył przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy, p.o. prezydenta Ukrainy, Ołeksandr Turczynow. Paweł Kowal podsumował pięć lat pracy w ramach komisji oraz podkreślił, że zajęcie Krymu przez Federację Rosyjską to problem powrotu imperializmu, problem prawa międzynarodowego, a także problem sumień polityków. „Jeżeli nie będziemy wracali do kwestii Krymu, niechybnie czekają nas kolejne nieszczęścia,” powiedział Kowal.

 

 

Autor:
Kategorie: Aktualności, Parlament Europejski, Ukraina
Tags: , , , , ,

3 Comments to "Posiedzenie Parlamentarnej Komisji Współpracy UE-Ukraina w Kijowie" dodaj komentarz
Wiktor
28 marca 2014 at 23:33

Czas pokaże, Panie Kowalu, że te wszystkie środki finansowe z USA i UE lepiej by było wrzucić do … no właśnie do czego. Popiera Pan opcję ZE-RO-WĄ i bez perspektywy dla Polski. Polak już się boi jechać na Ukrainę. To dzięki Waszym „staraniom”. Przyjdzie taki czas, że i Pana Kowala tam nie wpuszczą. Popamiętasz to Pan, sobie!

Sergiusz Zwieriew ze Lwowa, Instytyt Wlodzimerza Walkowskiego
30 marca 2014 at 15:45

Za to, co się dzieje na świecie – jest niczyja wina: „Nie wiedzą, co czynią”. Jednocześnie wszyscy są winni, ponieważ sam sposób ludzkiego myślenia nie zmienia się już dwa tysiące lat – na ten temat pisze Edward de Bono w książce „Dlaczego tak głupi: Kiedy ludzkość nauczy się myśleć?”. Pan Paweł Kowal trafnie powiedział kilka lat temu we Lwowie: „Ukraina potrzebuje nowej elity, co najmniej 100 osób”. Dodamy: dotyczy to wszystkich państw, narodów, elit. W przeciwnym razie, wszystkie „dobre intencje” doprowadzą do odwrotnego rezultatu jak teraz. Świat staje także więcej skomplikowanym – i dla opracowania nowych skomplikowanych zagadnień jest potrzeba w bardziej wysokim poziomie myślenia i podejmowania decyzij. Bez tego – to jest bez nowego sposobu myślenia oraz jego poziomu – nie Krym jest „stracony”, a raczej „elity”.

Kldssd
18 września 2016 at 02:25

I have been examinating out some of your posts and i can claim pretty clever stuff.
I will make sure to bookmark your blog.

Odpowiedz