Wystąpienie w PE: Putin nie przejmuje się wypowiedziami

środa, 12 Marzec, 2014 @ 12:37

”Jak się nie zamierza użyć broni, to nie należy jej wyjmować. Ta sala słyszała już tyle słownych ataków na Putina, że nic nowego dzisiaj nie powiemy. Putin nie przejmuje się tymi wypowiedziami. Przejmie się, kiedy sankcje będą naprawdę,” skomentował wcześniejsze wypowiedzi podczas dyskusji parlamentarnej europoseł Paweł Kowal o inwazji rosyjskiej na Ukrainie.

Kowal zaapelował do zgromadzonych o konkretną postawę, m.in. o jasne stanowisko w sprawie wiz dla Ukraińców: ”Chcę Państwu powiedzieć, że 80 procent mieszkańców Krymu nie było nigdy w Unii Europejskiej. Dlaczego? Dlatego, że za każdym razem, kiedy tu jest dyskutowana sprawa wiz, to wy jesteście za tym, żeby je utrzymać i jest bardzo trudno znaleźć większość, żeby było inaczej.”

Poseł Kowal podkreślił, że ranga dzisiejszej debaty jest szczególna, bo wzięli w niej udział przedstawiciele Ukrainy z Piotrem Poroszenko i wezwał do działań w sprawie Ukrainy już dziś: ”Musimy podpisać całą umowę stowarzyszeniową, skoordynować ze Stanami Zjednoczonymi pomoc finansowa, bo jak nie to Putin użyje całej machiny propagandowej przeciwko rządowi Jaceniuka.”

 

Autor:
Kategorie: Aktualności, Parlament Europejski
Tags: , , , ,

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!
Odpowiedz