Już teraz trzeba odpowiedzieć Ukrainie

środa, 26 Luty, 2014 @ 18:24

W dzisiejszym wystąpieniu na posiedzeniu plenarnym w Strasburgu europoseł Paweł Kowal w mocnych słowach zwrócił się do zebranych posłów: „Jeżeli nie przekonały was cztery miesiące stania Ukraińców na mrozie, jeżeli nie przekonało was prawie sto ofiar, to Was nikt nie przekona.” Poseł zaapelował o konkretną postawę UE wobec Ukrainy: ”Jeżeli dzisiaj nie jesteście w stanie podnieść ręki, żeby powiedzieć, że otwieramy Europę dla Ukraińców, jeżeli dzisiaj nie jesteście w stanie tego zapisać w rezolucji i chowacie się po kątach, to nie jesteście godni siedzieć w tej sali, a my nie jesteśmy godni nazywać się tym miejscem, gdzie rodzi się nowa Europa.”

Po tych słowach eurodeputowany zaproponował oś działania Unii: ”Już teraz trzeba zaoferować nowemu rządowi, który powstanie, krótkoterminową pomoc, zwołać konferencje donorów, tak aby Ukraińcy, którzy będą głosowali 25 maja mieli pewność, że my ich nie zostawimy na lodzie. Już teraz trzeba złożyć wnioski o powołanie komisji, która będzie ścigała zbrodnie z ostatnich trzech miesięcy. Już teraz trzeba odpowiedzieć Ukrainie. Jeśli prześpicie te szansę, zrobicie dokładnie to samo, co w 2005 roku, ale nie będziecie potem mieli prawa krytykować Ukrainy.”

W związku z wyjątkową sytuacją na Ukrainie, w dniach 22-23 lutego po raz kolejny do tego kraju została wysłana 12-osobowa delegacja PE z przedstawicielami wszystkich frakcji politycznych. W jej składzie znalazł się Paweł Kowal, który sprawuje funkcję przewodniczącego delegacji do komisji współpracy parlamentarnej UE-Ukraina.

Autor:
Kategorie: Aktualności, Parlament Europejski
Tags: , , ,

1 Comment to "Już teraz trzeba odpowiedzieć Ukrainie" dodaj komentarz
Where to buy cards against humanity
26 marca 2014 at 09:49

Hey there! I know this is kind of off topic but I was wondering if you knew where I could locate a captcha
plugin for my comment form? I’m using the same blog platform as yours and I’m having trouble
finding one? Thanks a lot!

Odpowiedz