Wywiad dla Radia PiN

wtorek, 21 Maj, 2013 @ 15:25

Agnieszka Witkowicz: Gościem radia PiN jest dziś eurodeputowany, szef PJN – Paweł Kowal. Dzień dobry.

PK: Dzień dobry.

AW: Unijni przywódcy na tropie oszustów podatkowych specjalnie zbierają się w środę, aby rozmawiać o uszczelnieniu systemów podatkowych. To rzeczywiście unijny temat numer jeden, czy tylko taka zasłona dymna?

PK: Myślę, że każdy szczyt charakteryzuje się tym, że coś jest w agendzie, a coś jest tą sprawą, o której wszyscy mówią i myślą. Tak samo będzie tym razem.

AW: To, o czym będą mówić i myśleć – o jeśli nie o oszustach i uszczelnianiu systemu?

PK: Na pewno ciągle tematem na dziś jest ciągle sytuacja na południu Europy, a także kryzys. W kuluarach tegorocznych szczytów będziemy mieli także kwestie tego, kto stanie na czele przyszłej Komisji. Pewne roszady personalne będą już z pewnością omawiane.

AW: Wywołał Pan kolejny, gorący w Polsce, temat. Nasz premier, Donald Tusk, ma szanse stanąć na czele Komisji? Ostatnio znów pojawiły się takie plotki. Sam Donald Tusk zaprzecza.

PK: Tutaj zaprzeczenia premiera niewiele dają. Aż się dziwię, że w Polsce te sprawy przechodzą bez echa. Osoba, która mało mówi – Joseph Daul – powiedział dwukrotnie w tej sprawie. To jest szef frakcji chadeków we Parlamencie Europejskim, szalenie wpływowy Francuz. Pierwszy raz dwa lata temu, podczas spotkania wigilijnego i w ubiegłym tygodniu dał do zrozumienia, że Tusk jest jednym z kandydatów na szefa Komisji.

Całość na stronie Radia PiN

Autor:
Kategorie: Inne media
Tags: ,

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!
Odpowiedz